Sağlık Bakanlığı 4984 Sözleşmeli Personel Alımı

                Sağlık Bakanlığı tarafından her sene farklı tarihler aralığında sürekli olarak personel alımı yapılmakta. Gerçekleşen emeklilik, tayin atamaları ve çeşitli kontenjan boşluklarının doldurulması ve ülkede yer alan il/ilçe merkezlerindeki sağlık kuruluşlarındaki personel eksikliğini gidermek adına sürekli olarak personel alımı yapan bakanlık bu sene de KPSS sınav sonuçlarına dayalı olarak iyi bir puan kat eden adaylara iş fırsatı sunmakta. Bu kapsamda Sağlık Bakanlığı personel alımı üzerine birçok kişinin heyecanla beklediği KPSS sonuçları sağlığa dayalı kurumlarda istihdam görecekler. Sağlık Bakanlığı’na ait genel yönetmenlik kapsamındaki hükümlerince alınacak olan personellere kadrolu ve sözleşmeli olarak istihdam sunulacak.

KPSS SINAVLARINDAN SONRA BİRÇOK KİŞİ İŞ SAHİBİ OLACAK

                Geçtiğimiz hafta gerçekleşen KPSS sınavı birçok kişinin umut kapısı haline gelmekte. Özelliklede sağlık dalında öğrenim görüp mezun olan kişilere büyük bir umut kapısı olan sağlık bakanlığı iş başvurusu şimdiden merakla beklenen KPSS sınav sonuçlarına bağlı olarak işlemekte. Kısa zaman içerisinde açıklanacak olan KPSS sonuçlarına ilişkin birçok kişi gerek sağlık gerek ise devletin farklı kurumlarına yönelik alanlarda çalışmak için yoğun bir ders çalışma mesaisi harcayarak sonuçların açıklanacağı gün ile birlikte devlet dairelerine ilişkin memur pozisyonlarında ki iş başvurularında bulunacaklar. Sağlık Bakanlığı tercihleri http://www.osym.gov.tr adresi üzerinden başvuru tarihi itibari
yapacağınız bir işlem olmaktadır. Buna hitaben az bir süre kala şimdiden devlet kurumlarındaki boşlukları ve ilanları ele alarak hazırlık aşamalarınızı tamamlamanızda fayda olacaktır.

- Önlisans, lisans ya da ortaöğretim mezunu olmak,
- KPSS lisans, önlisans, ortaöğretim puanlarından herhangi birisine sahip olmak,
- Kadro ve pozisyonlar için ÖSYM web sitesi üzerinden KPSS 2016/7 kılavuzu yayınlanacak,
- Tercih işlemleri ÖSYM'nin tercih kılavuzuna göre yapılacak,
- Tercih işlemlerinde lisans düzeyi kadrolarda 2016-KPSS lisans sonucu, ön lisans ve ortaöğretim düzeyi kadrolarda 2014-KPSS ortaöğretim - ön lisans sınavı sonuçları kullanılacaktır. 2014-KPSS ortaöğretim - ön lisans sınav sonucu bulunanlardan 2016-KPSS lisans sınavına girenler, ön lisans ve/veya ortaöğretim düzeyi kadroları tercih edemeyecek sadece 2016 KPSS Lisans puanı ile lisans düzeyi kadroları tercih edebileceklerdir.

Başvuru tarihi ise 28 Ekim 2016- 3 Kasım 2016 tarihleri arasında http://www.osym.gov.tr üzerinden yapılacaktır. Bu tarihten sonra yapılacak işlemler geçersiz sayılacaktır.
Sağlık Bakanlığı 4984 Sözleşmeli Personel Alımı Rating: 4.5 Diposkan Oleh: Personel Alımı 2015

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder