İtfaiye Eri Maaşları 2016

İtfaiye Eri Maaşları 2016

İtfaiye Eri Maaşlarının 2016 Ocak zammı öteki memurların zammı oranında olmuştur. Her yıl Ocak ayında ve Temmuz ayında artış gösteren İtfaiye Eri Maaşları 2016'da da aynı oranda artış göstererek %3'lük bir zam oranı almıştır. Bütün ilçelerde ve illerdeki itfaiye eri maaşları aynı değildir bunun nedeni maaşlar bulunduğu yerin belediyesi tarafından verilmesidir. Bazı illerde İtfaiye erlerinin maaşlarına özellikle metropollerde yol parası eklendiği için diğer illerdeki itfaiye erlerinin maaşlarından farklı bir rakam ortaya çıkmaktadır. Bunun dışında maaş farklılığına sebep olan etkenler Sosyal denge tazminatı, Sendikalar, Yemek parası gibi ödemelerdir. Ortalama 600 TL. yemek parası, 200 TL. de yol parası alan büyük şehir itfaiye erleri bu harcamaları bazı şirketlerin kartıyla yapmaktadırlar. Bu şirketleri Ticket, Sodexo, Multinet olarak sıralayabiliriz.

İtfaiye Eri Maaşları 2016

2016 Ocak ayının % 3'lük zammı ile yeni maaşları 2.900 TL.'den 4.000 TL. 'ye kadar değişiklik göstermektedir. Bu maaşlar zabıta maaşlarıyla hemen hemen aynı orandadır yalnız itfaiye erlerinin maaşları zabıtalarınkine göre çok az farkla öndedir.


657'ye tabi tutulan itfaiye eri memurları arasında evli olanların maaşlarına ek olarak aile yardım ücreti dahil edilmektedir ve bu aile yardım ücreti de alınan ocak ve temmuz zamları döneminde arttırılmaktadır. Örneğin 2016 Ocak zammıyla beraber evli olan itfaiye eri memurlarının aldıkları aile yardım ücreti 174 TL.'dir. Eğer çocuk sahibi ise 174 TL. haricinde ekstradan 45 TL. de çocuk parası maaşına dahil edilecektir.
İtfaiye Eri Maaşları 2016 Rating: 4.5 Diposkan Oleh: Personel Alımı 2015

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder