Uzman Çavuş Maaşları 2016

Uzman Çavuş Maaşları 2016

Türk Silahlı Kuvvetleri’nde şuanda on binlerce uzman çavuş aktif olarak görev almaktadır. Bu uzman çavuşların görevleri arasında askeri alanda düzeni sağlayıp koordine etme en önemli görev olarak gösterilmektedir. Ayrıca askeri eğitimlerde eğitimleri denetleyen uzman çavuşlar, alt kademe askerleriyle de ilişkilerini güçlü tutup onlara askeri alanda gerekli eğitimleri verip kendilerini geliştirmelerini sağlar.

Uzman çavuşlar, askeri okulların uygun bölümlerinden mezun olup atama veya TSK’nın düzenlemiş olduğu mülakatlar sonrasında bu göreve ve bu rütbeye layık görülür. Uzman çavuşlar askeri koğuşlarda uygun görevlere atanır ve zaman içerisinde edinecekleri bilgi ve tecrübe ile daha üst kademelere yükselir.

Genellikle askeri koğuşlarda denetim, eğitim ve düzenlemeden sorumlu olan uzman çavuşlar, yeri geldiğinde askeri operasyonlarda da önemli görevler alır.

Uzman çavuş olmak için TSK, adaylarda olmazsa olmaz birkaç özellik aramaktadır, bunlardan biri askerlik hizmetini kusursuz şekilde tamamlamak, sicilinde herhangi bir suç olmamasıyla birlikte pek çok konuda şart aranmakta.

2016 Uzman çavuş maaşları ne kadar?
Uzman çavuş maaşları her yıl değişkenlik gösterebilmektedir. Uzman çavuş maaşları 2016 yılı için belirlendi. TSK kaynakları 2016 yılı için askeri personel maaşlarını belirlerken bununla birlikte uzman çavuş maaşları da belirlenmiş oldu.


Güneydoğu ve batı bölgelerde uzman çavuş maaşları arasında değişkenlik olabilirken uzman çavuş 2016 maaşları şu şekilde belirlendi. Batı illerinde görev yapan uzman çavuşlar 2700TL ile 3000TL arasında maaş alacak. Doğu illerinde ise bu görev için belirlenen maaş 4200TL ile 4800TL arasında.
Uzman Çavuş Maaşları 2016 Rating: 4.5 Diposkan Oleh: Personel Alımı 2015

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder