Subay Maaşları 2016

Subay Maaşları 2016

Askeri alanda başarılı ve bir o kadar da önemli görevler yürüten subaylar, TSK bünyesinde görev yapar ve bulundukları bölgede düzeni sağlamak ve aynı zamanda yapılması gereken görevleri koordine eden subaylar, TSK’nın önemli askeri kıdemlerinden biridir. Gün geçtikçe çeşitli alanlarda ihtiyacı artan subaylar, pek çok konuda üst kıdemlerine yardımcı olur ve onların işlerini önemli ölçüde kolaylaştırır.

Askeri birliklerde görev alabilen subaylar, organizasyon ve düzenleme açısından yokluğu çok aranan bir askeri kıdemler olmasıyla dikkat çekiyor. TSK tarafından atama veya sınav/mülakat gibi aşamalardan geçirilerek görevlendirilen subaylar, askeri operasyonlarda da operasyonu organize eden ve yönetme konumunda yer alabilmektedir.

Özellikle son dönemlerde doğu illerinde görev alan subaylar, bu bölgelerde askeri koordinasyonu sağlamakta ve bunun yanında başarılı operasyonlarda başlıca rol oynamaktadır.
Subayların TSK açısından önemini ve görevinden bahsettikten sonra şimdi de subayların maaşlarına biraz değinelim:


Subaylar ne kadar maaş alır?

Subayları çoğu zaman TSK’nın koordinasyon ekibi olarak belirtirken, özellikle şu zamanlarda TSK’nın yeni subaylar atama hazırlığı içerisinde olduğunu söylemekte gerekiyor. TSK’da subay olarak görev yapmak isteyen veya bu konuda bilgi sahibi olmak isteyen çoğu insan, subayların ne kadar maaş aldığını merak ediyor.

Subay maaşları 2016 yılı için geçtiğimiz aylarda imzalanan toplu sözleşmeyle belirlendi. Buna göre subay maaşları 2016 yılında görev bölgelerine göre 2000TL ile 3500TL arasında değişkenlik gösterecek.
Subay Maaşları 2016 Rating: 4.5 Diposkan Oleh: Personel Alımı 2015

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder