İç Denetçi Maaşları 2016

İç Denetçi Maaşları 2016

2015 yılında en fazla tartışılan meslek grubunun maaş artışları artık belirlenmiş durumdadır. Çok az bir zaman içinde yapılan zamlar ile bütün herkesin tepkisini çeken İç Denetçi Maaşları 2016'da da konuşulacak gibi görülüyor. Zaten sabit maaş tek başına 4.500 TL. ye yaklaşırken 2016'da yapılması beklenen % 11'lik bir zam oranı ile 5.000 TL.'yi rahat geçecektir. Ayrıca % 11'lik zam oranının ardından 2016 ve 2017 yılında hükümetin % 7'lik bir zam daha uygulayacağı da bildirilmiştir.

İç Denetçi Maaşlarının bütün kesintileri yapıldıktan sonra bile ortalama 3.000 TL gibi bir rakam ortaya çıkmaktadır. Bu rakam görevlinin çalışma yılına ve kadrosuna bağlı olarak değişmektedir. 2 yıllık bir iç denetçi ile 10 yıllık bir iç denetçi maaşı aynı ödenmemektedir. 2016 yılının en fazla zam yüzdesini alan meslek gurupları arasında ilk sıralarda yer alan İç Denetçi Maaşları bu sene de konuşulmaya devam edilecek gibi görünüyor.


Devlet kurumlarının daha verimli ve kararlı çalışmasında, kontrollü harcama konusunda büyük katkısı olan İç Denetçi çalışanları bu kurumlar hakkında özel raporlar tutup gerekli mercilere iletmek zorundadır. Aynı zamanda oluşan herhangi bir risk karşısında alınması gereken önlemleri almakla da yükümlüdür. Kısacası İç denetçi çalışanları bütün kurumların en verimli çalışma koşullarını sağlamak yada sağlanmasında yardımcı olmak görevleri ile bu durumların detaylı raporlarını hazırlayarak gerekli üst gruplara bildiren görevli kişidir.
İç Denetçi Maaşları 2016 Rating: 4.5 Diposkan Oleh: Personel Alımı 2015

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder