Garson Maaşları 2016

Garson Maaşları 2016

Garsonluk, ülkemizin popüler mesleklerinden biri olmasıyla dikkat çekiyor. Şuan ülkemizin genelinde binlerce garsonun aktif olarak çalıştığı verilerle ortaya konmuştur. Son yıllarda ülkemiz genelinde, özellikle turizm şehirlerimizde ihtiyaç duyulan garsonlar, bu sayede pek de zorlanmadan kendilerine iş bulabiliyorlar.

Diksiyonu düzgün ve aynı zamanda soğukkanlı her insanın yapabileceği garsonluk mesleği, bunun yanında geliştirilmesi diğer mesleklere nazaran daha kolay bir meslektir. Ülkemizde lokanta, kafe başta olmak üzere bu ve benzeri yeme içme mekânlarına genel anlamda artan ilgiyle beraber garsonluk, önemli bir meslek haline gelmiştir. Müşterilerle en sıcak teması kuran kişiler olan garsonlar, bu yüzden olabildiğince kendine güvenen ve insan ilişkileri kuvvetli kişilerden oluşmaktadır.

Devlet tarafından da mevzuatla hakları korunan garsonlar, işlerini iyi yaptıkları sürece devamlılığı ve sürekliliği olan bir meslektir. Şuan ülkemizde hâlihazırda pek çok büyük kuruluş ve mekân, belli kriterler doğrultusunda garson aramaktadır.


Garson maaşları 2016’da nasıl olacak?

Garsonluk, maaşları belli olmayan çalışma yeri ve çalışma ortamına göre pek çok açıdan değişkenlik gösterebilen bir meslek. Garson maaşları 2016 yılı için devlet mevzuatında belirlendi. Geçtiğimiz günlerde belli olan rakamlara göre garson maaşları 2016 yılı içerisinde şu şekilde olacak:
Garsonluk işine yeni başlayanlar yani meslek diliyle komi garson olanların maaşları 800TL’dir. İşinde iyi ve deneyimli olan garsonlar ise bulundukları bölge ve mekâna bağlı olarak 2000TL ile 3000 TL arası maaş alırlar.
Garson Maaşları 2016 Rating: 4.5 Diposkan Oleh: Personel Alımı 2015

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder