Banka Gişe Yetkilisi Maaşları 2016

Banka Gişe Yetkilisi Maaşları 2016

Banka denilince ister istemez insanın aklına çok fazla para geliyor. Ama banka gişe yetkilisi maaşları bize bunun öyle olmadığını göstermektedir. Aslında yapılan işin ne kadar dikkat isteyen bir iş ve ne kadar beyin yoran bir iş olduğunu düşünürsek karşımıza çıkan rakamın bize az gelişini daha iyi anlayabiliriz. Evet sizin de tahmin ettiğiniz gibi bir banka gişe yetkili maaşı çok tatmin edici rakamlardan oluşmamaktadır.

Banka Gişe Yetkilisi Maaşları 2016

2016'da yapılan zamlar da maaşın rengini çok fazla değiştirmeyecek gibi görünüyor. Çünkü sabit maaş miktarı zaten az miktarda olduğu için yansıtılan zammın yüzdelik oranı çok fazla artış sağlamamaktadır. 2016'da aşağı yukarı 1.500 TL. ile 2.000 TL.arasında bir gelire sahip olacak gibi görünüyor. Bu aradaki farklar çalışanın eğitim seviyesine göre değişiklik göstermektedir. Yani bir ön lisans ile lisans eğitimi almış çalışanın maaşı aynı değildir. Aynı zamanda bankacılıkta çok büyük bir avantaj olarak görülen yabancı dil eğitimi de maaşların farklılık göstermesinde etkilidir.


Maaşlarının azlığının yanında avantajlı durumlar da mevcuttur. Örneğin aldığı primler, hesap açım ücreti, kredi kartı satışından alınan prim ve müşterilerin çektiği krediden aldığı primler banka gişe yetkilisi maaşına yansıdığı zaman maaşında ortalama 400-450 TL. gibi bir fark yansımaktadır.

Bütün bankaların ödediği maaş aynı oranda olmadığı için bunların maaşlarında farklılıklar görülür. Örneğin bir Ziraat Bankası, İş Bankası ve TEB. çalışanları diğer banka gişe yetkililerine göre daha fazla maaş almaktadırlar.
Banka Gişe Yetkilisi Maaşları 2016 Rating: 4.5 Diposkan Oleh: Personel Alımı 2015

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder