Anestezi Uzmanı Maaşları 2016

Anestezi Uzmanı Maaşları 2016

Ameliyat esnasında çok önemli bir görev üstlenen Anestezi Uzmanı 2016 yılında alacağı % 3 oranındaki zam ile maaşları 5.750 TL. olacaktır. 2016'nın ikinci 6 ay zam oranı da yine % 3 olarak belirlenmiştir. Aslına bakarsanız artışın bu kadar çok olmasının yüzdelik dilimle bir alakası yoktur buradaki asıl mesele Anestezi Uzmanı Maaş miktarının fazla olmasıdır.

Geçen sene 5.000 TL.'lik bir maaş ile geçinen Anestezi Uzmanları bu sene 5.750 TL. ile geçineceklerdir. Tabi buna hastaneden aldıkları döner sermayeyi de eklersek en az maaşları kadar bir miktar bu rakama eklenmiş olacaktır. Bunun dışında özel hastanede çalışan anestezi uzmanları vardır bunların maaşları gerçekten küçümsenecek bir miktar değildir. Öyle ki sırf bu yüzden devlet bünyesinden istifa edip özel hastanede çalışmak isteyen anestezi uzmanları bile vardır. Her yıl geçim sıkıntısının biraz daha arttığını düşünürsek insanların bu mesleğe olan eğiliminin sebebini de anlamış oluruz.


Anestezi Uzmanı Maaşları 2016

Aşağı yukarı bir hesaplama yaparsak özel hastanelerde çalışan anestezi uzmanları ortalama 10.000 TL. alıyor diyebiliriz. Tabi bu rakam daha da artabilir ama emin olun düşmeyecektir. Yalnız burada dikkat etmeniz gereken detay bu miktar uzmanlaşmamış bir anestezist için geçerli olan rakamlar değildir. Anestezist maaşları ile anestezi uzmanı maaşları arasında gerçekten çok fark vardır. Hatta 2 katından da fazla bir fark diyebiliriz. Örneğin bir anestezist 2.000 TL. ile 2.500 TL. arasında bir maaş alırken anestezi uzmanının aldığı maaş en az 5.000 TL. olmaktadır.
Anestezi Uzmanı Maaşları 2016 Rating: 4.5 Diposkan Oleh: Personel Alımı 2015

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder