Çukurova Belediyesi Memur Personel Eleman Alımı 2015

Adana Çukurova Belediyesi Memur Personel Eleman Alımı 2015

Çukurova Belediyesi farklı zaman aralıkları ile bünyesine dahil etmek üzere personel eleman alımları yapmaktadır. Sizlerde bu personel memur alımlarından yararlanmak ve Çukurova Belediyesinde bir iş sahibi olmak bunun yanı sıra kariyerinize bir seviye ileri gitmek istiyorsanız vermiş olduğumuz bilgileri takip ederek Çukurova Belediyesi iş ilanlarına ulaşabilirsiniz.

Çukurova Belediyesine nasıl ve nereden iş başvurusu yaparım?
Çukurova Belediyesi insan kaynakları sayfası olmadığı için ilanlarını çeşitli ilan sitelerinde örneğin; “ilan.memurlar.net” gibi sitelerde yayınlamaktadır. Sizde bu vermiş olduğumuz ilan sitesine giderek “arama”kısmına ÇukurovaBelediyesi yazdığınız takdirde eğer var ise belediye ilanları listelenecektir. Bu listenin arasından güncel olanlara başvuru yapabilirsiniz.

Çukurova Belediyesi işe alım süreci;
Çukurova Belediyesi bünyesine katacağı daimi, sözleşmeli, geçici, zabıta alımı, şoför alımı, güvenlik alımı ve taşeron firmalara alım yaparken Kamu Personeli Seçme Sınavı - KPSS puanına önem vermektedir. Bu nedenle belediyede çalışmak isteyen şahıslar kpss’ye girmiş olmalı ve ilanda belirtilen puanı almış olmaları gerekir. Eğer belediyeye ait ilan bulursanız orada size daha fazla bilgi verilmiş olacaktır.

Çukurova Hakkında Bilgi;
Çukurova ilçesi Adana'nın ilçelerinden birisidir. Çukurova, Adana ilimizin merkez ilçeleri arasında yer almaktadır. Çukurova ismini ülkemizde verimli toprakları ile biline Çukurova'dan almıştır.

Çukurova ilçesinin on üç belediyesi ve on bir köyü bulunmaktadır. Bu 13 belediyenin 9 tanesi Adana Büyükşehir Belediyesinin bünyesinde yer almaktadır. Geri kalanlar ise yani dört tanesi büyükşehir belediyesinin dışında kalmaktadır. Bu büyükşehir dışında kalanlar ise Salbaş, Kocatepe ve Gökkuyu'dur

Tarihçe
Çukurova, 2008 senesinde Seyhan'dan ayrılıp ilçe statüsü kazanmıştır. Adana'nın 5 Merkez İlçesinden (Seyhan, Yüreğir, Çukurova, Sarıçam, Karaisalı) Biridir.

Coğrafya
Çukurova'nın doğusunda Sarıçam, batısında Tarsus, Kuzeyinde Karaisalı , güneyinde ise Seyhan yer almaktadır.
İklim
Çukurova, Akdeniz ikliminin etkisi altındadır. Yazları sıcak ve yağışsız, kışları ise ılık ve yağışlıdır. En sıcak ay ortalaması 28.1 C , en soğuk ay ortalaması 9,3 C'dir. Bugüne kadar saptanan en yüksek sıcaklık 1958 yılı 24 Ağustosunda 45.6 C , en düşük sıcaklık 1964 yılı 20 Ocak tarihinde -8.4 C'dir. Yıllık yağış tutarı 647 mm dir. Bu miktarın yaklaşık yarısı kışın alınırken, % 4'ü yazın, geri kalanı İlkbahar ve Sonbaharda alınır. Yaz mevsimindeki nem oranı oldukça fazladır. Doğal bitki örtüsü 1.500 metre yükseltiye kadar bodur makilerdir. Denize yakın bölgelerde kumcul ve tuzcul bitkilere de rastlanır.

Önemli Not: Çukurova Belediyesi iletişim bilgilerinden, resmi site üzerinden ya da bu site üzerinden personel alımı yapmıyor. Sitemiz Çukurova Belediyesine ait iş ilanı da yayınlamıyor sadece bilgilendirme yapıyor.

Çukurova Belediyesi Memur Personel Eleman Alımı 2015 Rating: 4.5 Diposkan Oleh: Personel Alımı 2015

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder