Ceyhan Belediyesi Memur Personel Eleman Alımı 2015

Ceyhan Belediyesi Memur Personel Eleman Alımı 2015

Ceyhan Belediyesi farklı zaman aralıkları ile bünyesine dahil etmek üzere personel eleman alımları yapmaktadır. Sizlerde bu personel memur alımlarından yararlanmak ve Ceyhan Belediyesinde bir iş sahibi olmak bunun yanı sıra kariyerinize bir seviye ileri gitmek istiyorsanız vermiş olduğumuz bilgileri takip ederek Ceyhan Belediyesi iş ilanlarına ulaşabilirsiniz.

Ceyhan Belediyesine nasıl ve nereden iş başvurusu yaparım?
Ceyhan Belediyesi insan kaynakları sayfası olmadığı için ilanlarını çeşitli ilan sitelerinde örneğin; “ilan.memurlar.net” gibi sitelerde yayınlamaktadır. Sizde bu vermiş olduğumuz ilan sitesine giderek “arama”kısmına Ceyhan Belediyesi yazdığınız takdirde eğer var ise belediye ilanları listelenecektir. Bu listenin arasından güncel olanlara başvuru yapabilirsiniz.

Ceyhan Belediyesi işe alım süreci;
Ceyhan Belediyesi bünyesine katacağı daimi, sözleşmeli, geçici, zabıta alımı, şoför alımı, güvenlik alımı ve taşeron firmalara alım yaparken Kamu Personeli Seçme Sınavı - KPSS puanına önem vermektedir. Bu nedenle belediyede çalışmak isteyen şahıslar kpss’ye girmiş olmalı ve ilanda belirtilen puanı almış olmaları gerekir. Eğer belediyeye ait ilan bulursanız orada size daha fazla bilgi verilmiş olacaktır.

Ceyhan Hakkında Bilgi;
Ceyhan, Adana ilimizin ilçelerinden birisidir. Adana iline uzaklığı ise 47 kilometredir. Ceyhan ilçesi merkez ilçelerin dışındaki en çok nüfusa sahip ilçelerden birisidir. Ceyhan ilçesi günden güne büyümekte ve nüfusu her daim artmaktadır.

Etimoloji
Ceyhan ilçesi bu ismi alana kadar bir çok isim değişikliğine uğramıştır. Bu isimler sırası ile Yarsuat, Hamidiye, Urfiye ve Cumhuriyet sonrasındaki ismi yani 1929 yılında Ceyhan ismini almıştır.

Ceyhan Tarihçesi;
Ceyhan'ın bilinen tarihi dokuz bin yıl öncesine kadar dayanmaktadır.Ceyhan Ovası Hitit, Asur, Fenike, Mısır, İran, Roma ve Bizans medeniyetlerine evsahipliği yapmıştır.

Boğazköy ve Kültepe tabletlerinde adı geçen üç krallıktan, Luvi Krallığı'nın (MÖ 1900) Ceyhan Nehri'nin doğu kısmında yer almakta, Arzava Krallığı'nın ise (Milattan Önce 1500-1333) nehrin batı kısmında kurulduğu anlaşılmaktadır. Luviler Asurluların, Arzavalılar ise Hititlerin egemenliği altına girmişlerdir. Kizzuwatna Krallığı ise Seyhan ve Ceyhan nehirleri arasında kurulmuş olup Hitit egemenliğine dahil olmuştur.
Milattan Önce bin iki yüz yılında Hitit Krallığının ortadan kalkması ile Kue Krallığı kurulmuş (Milattan Önce 1190-713), Kral Asistavands Karatepe şehrini kurdurmuştur. Daha sonralarda ise bölge Asurlar'ın, Babiller'in, Persler'in, Büyük İskender'in, Selevkoslar'ın, Helenistik Mısır Krallığı'nın, Roma İmparatorluğu'nun, Bizans İmparatorluğu'nun, Emeviler'in, Abbasiler'in, Tolunoğulları'nın, Hamdaniler'in ve tekrar Bizans'ın eline geçti.

Önemli Not: Ceyhan Belediyesi iletişim bilgilerinden, resmi site üzerinden ya da bu site üzerinden personel alımı yapmıyor. Sitemiz Ceyhan Belediyesine ait iş ilanı da yayınlamıyor sadece bilgilendirme yapıyor.

Ceyhan Belediyesi Memur Personel Eleman Alımı 2015 Rating: 4.5 Diposkan Oleh: Personel Alımı 2015

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder