Besni Belediyesi Memur Personel Eleman Alımı 2015

Besni Belediyesi Memur Personel Eleman Alımı 2015

Besni Belediyesi belli zaman aralıklarında personel işçi alımları gerçekleştirmektedir. Besni Belediyesinin bu alımlarından sizlerde faydalanmak ve belediyede bir iş sahibi olmak istiyorsanız vermiş olduğumuz bilgilerden yola çıkarak iş ilanlarına ulaşabilirsiniz.

Besni Belediyesine nereden ve nasıl iş başvurusu yaparım?
Besni Belediyesinin insan kaynakları sayfası olmadığı için ilanlarını bazı sitelerde örneğin; “ilan.memurlar.net” gibi sitelerde yayınlamaktadır. Sizlerde bu vermiş olduğumuz ilan sitesine ulaşarak “arama” bölümüne Besni Belediyesi yazdığınız takdirde eğer varsa belediye ilanları listelenecektir. Bu listenin arasından Besni Belediyesi güncel olanlara başvuruda bulunabilirsiniz.

Besni Belediyesi işe alım süreci;
Besni Belediyesi bünyesine dahil edeceği daimi, sözleşmeli, geçici, zabıta alımı, şoför alımı, güvenlik alımı ve taşeron firmalara alım yaparken KPSS puanına önem vermektedir. Bu sebeble belediyede çalışmak isteyen şahıslar kpss’ye girmiş olmalı ve ilanda belirtilen puanı almış olmaları gerekir. Eğer belediyeye ait ilan bulursanız orada size daha fazla bilgi verilmiş olacaktır.

Besni Hakkında Bilgi;
Besni Adıyaman il merkezinin batı kesiminde yer alan ve il merkezine 44 km uzaklıkta bulunan bir ilçedir. Deniz seviyesinden 1050 m yüksekte yer edinen Besni'nin nüfusu ortalama 28.100'dür. "Cennete Eş" manasına gelen Bethesna, Bihicti, Bisni şeklinde isimlerle söylene gelmiştir. Malazgirt Savaşı ile Anadolu'ya giren Türkler Besni'ye üç koldan girerek şehri egemenliklerine almışlardır.
Bu Türkler Saka-İskit Türklerinin Varsak, Türkmenlerin Avşar ve Çerkez oymakları ve Türkoğulları kavmi olduğu yapılan araştırmalarda ortaya çıkarılmıştır.
Tarihinde biroldukça saldırılara da hedef olan Besni özellikle Moğol ve Timur'un istilalarına karşı Türkoğlu Halil Bey komutasındaki Besni orduları kahramanlıkları ile yıldırım Beyazıt'dan takdirname alan ilk şehir olmuştur. Osmanlı padişahlarından senedirım ve Yavuz Besni'ye uğramış Hamamcızade Hacelinin hamamında yıkanarak kese attırmışlardır. Yavuz Sultan Selim'in Mısır Seferi'nde Merc-i Dabık zaferiyle ele geçirdiği Besni'ye, Konya Karaman Beyliği'nin önde gelen ailelerinden Kösebirlerden Bekir Ağa'yı bey olarak yollamış, Kösebekiroğlu Hurşid Ağa adıyla da bilinen Gaziantep'in ünlü Türkmen Beyi Hurşid Ağa'nın Kurtuluş Savaşı sırasındaki katkıları, bölgedeki çok büyük saygınlığı ve gücüyle pekişmiştir.

Besni'de Adıyaman Üniversitesi'ne bağlı, Besni Meslek Yüksek Okulu bulunmaktadır. Besni M. Y. Okulu, İlçe ulusal Eğitim Müdürlüğü tarafınca geçici olarak tahsis edilen, 4500 m²'si kapalı, 7000 m²'si açık alan olmak üzere toplam 11500 m²'lik kullanım alanına haiz binada öğretimine devam etmektedir.

Önemli Not: Besni Belediyesi iletişim bilgilerinden, resmi site üzerinden ya da bu site üzerinden personel alımı yapmıyor. Sitemiz Besni Belediyesine ait iş ilanı da yayınlamıyor sadece bilgilendirme yapıyor.

Besni Belediyesi Memur Personel Eleman Alımı 2015 Rating: 4.5 Diposkan Oleh: Personel Alımı 2015

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder